O nás

V roce 1997 padlo rozhodnutí, že s kamarádem začnu společně podnikat v zahradnických službách. Oba jsme měli nedávno dodělanou střední zahradnickou školu a trochu praxe v oboru. Život byl plný očekávání a krásných, nejen podnikatelských představ před námi. Některé vize se ukázaly jako liché, ale mnoho se jich naplnilo, a dokonce i předčilo očekávání.

Tak například jsem zjistil, že zahradnický obor je opravdu tvořivý, pestrý a že zajímavé práce je kolem nás víc než dost. Zjistil jsem, že můžeme být v práci od rána do večera, studovat příručky, které radí jak na podnikání, vyhrávat výběrová řízení a hrát si na sebejisté podnikatele s ostrými lokty. Na druhou stranu jsme přišli i na to, že to jde i jinak, že práce může být zábava a přinášet hluboké uspokojení. Že laskavý a poctivý přístup k lidem je přínosnější, že volný čas věnovaný druhým, mým dvěma dětem, sobě a své ženě Kláře, je velmi drahocenný.

Když se zpětně ohlédnu, jsem rád za tu řádku zkušeností, zahradnických počinů, povedených i nepovedených, za čas věnovaný zelené části stvořeného světa, za možnost posouvat hranice poznávání krajiny, půdy a stromů a za to množství pestrých lidí, kteří mi umožnili vidět věci z jiných úhlů. Mám prostě z čeho čerpat, z čeho se těšit a co srovnávat.

A tak momentálně pracujeme v malém kolektivu a každý, s kým se při spolupráci s námi setkáte, je buď z mé rodiny, nebo dobrý kamarád. Už víme, na co máme, a naopak do čeho se raději nechceme nepouštět. Uvidíte nás, jak pracujeme pro firmy, pro školy a školky, pro zdravotnická a jinak prospěšná zařízení, ale nejčastěji jsme k vidění při realizacích na soukromých zahradách.)

Přeji tedy všem našim minulým, současným i budoucím zákazníkům, aby je jejich zahrada těšila a plně vnímali radost z přírody a světa kolem nás.

Máte-li chuť mrknout na naše zahradnické projekty, realizace a údržby, tak jsou k vidění ve FOTOGALERII.

Chcete-li číst dále o tom, co všechno děláme, jak žijeme a snad i kam směřujeme a kam se chceme dostat (a to nejen lidsky, ale i odborně), překlikněte na následující odkaz ALTERNATIVNÍ ZAHRADY, nebo zpět na ÚVODNÍ STRÁNKU.