Realizace

Ne každý má to štěstí, že se na ploše jeho pozemku nachází potok, stráň, skála, les či louka. Při těch mnoha desítkách realizací soukromých zahrad jsme zjistili, že skoro každý chce mít to, co nemá. Touha lidí je asi celou historii lidstva stejná. Chceme žít v „ráji“, chceme mít kolem sebe krásno a chceme si ho užívat. A tak jsme se naučili, a učíme se pořád, přenášet ty krásné pohledy a scenérie do zahrad. Při vytváření takového harmonického celku je na místě s přírodními prvky zacházet s citem a smyslem pro přirozenost.

Přirozeně tedy práce většinou začínají vyčištěním plochy od toho, co tam zákazník nechce. Vyčištěním od stavebních zbytků, tzv. plevelných rostlin (i když tento termín nemáme rádi) a nežádoucích dřevin. Odstranit se dá opravdu všechno. Snad jen staré stromy rádi ponecháváme, je to kus historie a raději s nimi počítáme. Pak jsou na řadě terénní úpravy. Naváží se zemina a substráty, modeluje se povrch a tím i tvar budoucí zahrady. Standardem a poslední dobou skoro nutností, jsou realizace automatické závlahy.

Pak třeba neviditelný obrubník, skalka, nebo solitérní kámen. Na seznamu bývají i jezírka, potůčky a rybníčky, které vytvářejí příjemné prostředí a poskytují útočiště mnoha obyvatelům živočišné říše. Anebo jezírka s plaveckou zónou, což jsou přírodní jezírka využívaná i ke koupeli a přitom nevyžadují velkou biochemickou úpravu.

Dále se kypří, sázejí se větší i menší stromy, keře, traviny, bambusy, cibuloviny, trvalky. Mulčuje se drcenou kůrou nebo jiným materiálem a nakonec se zakládá trávník a někdy i louka. Častým přáním investora je položení travního koberce, přičemž v nabídce máme vždy několik typů (rekreační, parkový nebo pro sportovní využití) od osvědčených dodavatelů.

No a na závěr vám vše ukážeme, vysvětlíme co a jak na zahradě dělat, jak o ni pečovat a čeho si všímat. Užívat ji ale, pak už budete bez nás 🙂

A ještě něco k dobru: Při realizaci zakázek, na které byla zpracována nabídka v zimních měsících, poskytujeme slevu až 10 %. V zimě totiž máme sezónní volno, které s radostí aktivně užíváme, ale taky prostor a chuť, připravovat se na další rok.

Máte-li chuť, nahlédněte do FOTOGALERIE níže. Jsou tam fotky realizací před začátkem i v průběhu prací, po dokončení i po mnoha letech přirozeného růstu, nebo raději zpět na ÚVODNÍ STRÁNKU či kliknout rovnou na KONTAKT.

Fotogalerie: