Projektování

Sadovnický projekt je svým způsobem umělecké dílo. Jo to obraz na papíře, který se z vizí a představ stává skutečností a který navíc roste. Nestačí jen vědět, jak která rostlina vypadá – jaké má květy, listy, habitus koruny, barvu v různých ročních obdobích, ale také jak se snese s rostlinami v okolí, s podnebím a půdou, jak se bude proměňovat v průběhu let a jaká kombinace dalších rostlin jí sluší. A navíc ještě rostliny různě vonní, jsou léčivé, užitečné a dalo by se ještě dlouho pokračovat.

A tak v rámci našich možností a dvacetiletých zkušeností s projekty a realizacemi, zpracováváme studie a navrhujeme sadovnické plány jak k soukromým zahradám, tak i k větším projektům. Navrhovali jsme předzahrádky i přírodní park.

Každý projekt začíná osobní schůzkou na zahradě, kde nás seznámíte se svými představami, potřebami a tužbami. Naším cílem je pak navrhnout originální řešení, které by co nejvíce odpovídalo vašim představám a zároveň i možnostem, které daná lokalita a místní podnebí nabízí.

Projekt s vámi v průběhu jeho tvorby konzultujeme a zvažují se různá řešení a možnosti.

Dříve jsme návrhy kreslili a malovali ručně. Technika pokročila a tak nyní zpracováváme projekty pomocí počítačového programu, jenž umožňuje zobrazit různé 3D pohledy, které vám jasněji definují budoucí představy o zahradě. Výsledkem tedy je kompletní technická zpráva, výkaz výměr, osazovací plán, latinský a český seznam rostlin, orientační položkový rozpočet a již zmiňované 3D pohledy budoucí zahrady.

No a již léta nabízím takový příjemný bonus: Pokud se rozhodnete využít naše služby i pro realizaci zahrady, dostáváte od nás projekt zdarma. Někteří zahradničtí kolegové mě za to kritizují, ale já prostě rád dělám i to, co vymyslím. Je to bonus i pro mě.

A máte-li již projekt zhotovený od někoho jiného, a v Česku je řádka dobrých architektů, rádi vám na realizaci zahrady zpracujeme konkrétní položkový rozpočet.

Chcete-li vidět naše projekty, navržené či zrealizované, tak jsou k vidění ve FOTOGALERII níže, nebo nás můžete rovnou KONTAKTOVAT.

Fotogalerie: