Péče

Zahrada je váš další obývák. Pokud vám to tvrzení připadá přehnané, tak věřte, že jsou lidé, pro které je ložnicí, jídelním koutem, kuchyní a často i spižírnou. A tam je třeba, tak jako doma, uklízet. Zahrada je především tvořena živými prvky, které se mění, vyvíjejí, recyklují a někdy i onemocní. Proto potřebuje nejen běžnou, ale i odbornou péči a údržbu.

Věnujeme se jak jednorázové, tak i průběžné každotýdenní péči o zahrady. Pravidelně na jaře a na podzim je na zahradách práce nejvíce, a to máme opravdu na pilno.

Mezi ten rozsáhlý a spolehlivý servis v oblasti údržby zelených ploch, soukromých zahrad, škol, školek i firemních objektů, patří především odplevelování a sekání trávníků, včetně odvozu posekané trávy. Důležitá je také pravidelná vertikutace travní plochy a hnojení. Víte například čím hnojit, abyste si nezničili kvalitu půdy na pozemku a podzemní vodu?

Mezi údržbu patří i ruční odplevelování výsadeb, tvarovací střih keřů, řez živých plotů a průklest stromů, ale i frézování pařezů. Zajišťujeme i recyklaci dřevní hmoty, např. drcením větví štěpkovačem, případně její odvoz a další zužitkování. Provádíme též obrývání záhonů, doplňování mulčovacích substrátů a kompletní servis automatických závlah.

Co opravdu děláme rádi, je řez ovocných dřevin. Je v tom kus kouzla, pozorovat jak rostlina na řez reaguje a jak se odmění bohatou úrodou.

Zahrada, o kterou není delší dobu správně pečováno, ztrácí svůj půvab, svoji hodnotu a přestává poskytovat osvěžení svým majitelům. V dnešní době však péči o zahradu brání nedostatek času. Alespoň to tak slýchám. Čas věnujeme tomu, co nás baví, ale i povinnostem. My čas na vaši zahradu máme, je to naše práce i koníček zároveň.

Rádi vám zpracujeme sezónní položkový rozpočet, včetně popisu prací, díky kterému získáte představu o finančních nákladech na údržbu zeleně za celý rok.

Máte-li chuť, koukněte do FOTOGALERIE níže. Jsou tam fotky zahrad, o které se staráme. Nebo klikněte rovnou na KONTAKT.

Fotogalerie: