Závlahy

Základní péčí o zahradu je zajištění a udržení optimálního vláhového režimu. Před nějakou dobou jsem zastával názor, že si příroda i moje zahrada musí poradit s nestálostí dešťových srážek. Bohužel léta plynula a vláhový deficit už není jen strašákem, ale i skutečností. Bez vody to prostě nejde. Anebo jde, ale místo zelené barvy, bude v létě vládnout barva žlutá.

Jsme zahradníci, ale v průběhu času jsme opravdu zjistili, že závlahy jsou nezbytností a že je užitečné, když je zahradník úzce spojen se závlahářem. A tak jsme se školili a učili, a začali jsme závlahy montovat sami.

Máme za sebou více než 50 kompletních realizací a to většinou v soukromých zahradách. Už to prostě umíme a těší nás to. Pořád se ale každým rokem účastníme školení a seminářů, ale na rovinu říkám, že je možné montovat i složité systémy, které raději nechám mnohem zkušenějším. Naše výhoda spočívá v tom, že víme kolik, která rostlina potřebuje vody, zda ji potřebuje na list, nebo ke kořenům. Že poznáme jaká půda na zahradě je, jakou má vzlínavost a co v ní při umělých srážkách dobře poroste.

Ručně zvládnete zalévat jen malou zahrádku a to ještě nesmíte jet v létě na dovolenou. Vyspělost dnešních systémů nevyžaduje častou pozornost a stálé seřizování, ale celý zavlažovací proces můžeme svěřit jednoduché, ale velmi účinné počítačové jednotce. A komu je to málo, ten může spravovat svou závlahu přes webové rozhraní odkudkoliv na světě. 

Výkopy provádíme ručně či strojně, ale strojem to děláme radši, a závlahu lze instalovat jak do nové, tak již před mnoha lety založené zahrady.

U realizovaných systémů provádíme podzimní servis, který mimo jiné spočívá v „zazimování“ závlahového systému, kdy celý systém vypustíme, profoukneme stlačeným vzduchem a vyčistíme filtry. Při jarním servisu zkontrolujeme jednotku, seřídíme trysky, otestujeme výstupní tlak a systém opět uvedeme do provozu.

Montujeme závlahy od několika renomovaných značek, ale nejčastěji používáme komponenty, od léty ověřeného a profesionálního výrobce od firmy Hunter Industries.

Pokud máte problém zcela opačného rázu – voda v zahradě přebývá – vyprojektujeme a vybudujeme pro vás odpovídající drenážní systém.

Slunná a na srážky skoupá léta se blíží. Nechcete-li mít zahradu na suchu, vyžádejte si od nás osvěžující nabídku profesionálního závlahového systému.

Stačí kliknout na KONTAKT, nebo zpět na ÚVODNÍ STRÁNKU, nebo můžete brouzdat FOTOGALERIÍ, kde níže jsou obrázky zrealizovaných závlah.

Fotogalerie: